Kliendi lood

Kuigi karbid võivad pealtnäha olla sarnased, on iga toote puhul väga erinevaid võimalusi nende valmistamiseks. Iga otsus mõjutab nende ladustamistingimusi, kaalu (hinda), kiletamisvõimalusi, värvust ja läbipaistvust.

Pakume oma klientidele täisteenust ehk alustame alati vajaduste kaardistamisest. See aitab meil pakkuda omapoolseid lahendusi selleks, et teil hilisemates faasides oleks kõige vähem probleeme.

Kuna toodame oma PP ja rPET kile ise, saame juba tooraine tootmisel arvestada lõpptoodangu vajaduste ja eripäraga.

Estpak kliendilood

Mõtleme sinuga kaasa igal sammul

Samm 1Kliendi vajaduste kaardistamine

Valitud kile ning tehtav toodang sõltub väga mitmetest asjaoludest (toidu pakenduskeskkonna ja edasise säilituskeskkonna temperatuurist; pakendatava toidu tüübist ja temperatuurist; soovitud säilivusajast; nõuetest disainile, värvusele jne) ning meie südameasi on kõik oluline endale enne lahenduse pakkumist selgeks teha.

Samm 2Lõpptoote valmistamine vastavalt kliendi ootustele

Toodame kasutatava kile suures osas ise! Erilist uhkust tunneme oma rPET materjali üle, mis on toodetud 100% taaskasutatud materjalidest. RPET kile tootmisprotsess on ka EFSA poolt tunnustatud. Kile täpsed omadused valime lähtuvalt kliendi ootustest oma uuele tootele.

Samm 3Proovipartii tootmine ja testimine

Et veenduda pakendi sobivuses kliendi toodangu ning pakkeseadmetega, toodame kliendile väikese proovipartii. Soovime, et esmaste testide juures viibiks ka EstPak Plastiku esindaja veendumaks pakendi sobivuses või kaardistamaks muudatusi vajavaid nüansse.

Samm 4Peame kinni lubatud tootmistähtaegadest

Kasutame kolme identset viimase põlvkonna termoformeerijat, mis annavad meile vajaliku töökindluse ja paindlikkuse. 160 miljonit toodetud karpi aastas näitab, et suudame teenindada nii suuremaid, kui ka väiksemaid ettevõtteid.

Samm 5Transport ja logistika

Tänu stabiilsetele ja usaldusväärsetele logistikapartneritele suudame garanteerida tähtaegsed tarned kõigile meie klientidele vaatamata meid eraldavast vahemaast.

Mereülesed täpsed tarned ei ole meile takistuseks

Siis kui EstPak Plastik tootmine oli veel Hiiumaal, pidime sageli tegelema välisklientide veenmisega, et suudame ka nii kaugelt teostada tähtaegseid tarneid. Meilt küsiti sageli:“ Hiiumaa ja maismaa vahel on üks meri, kuid on veel teinegi – Eesti ja Soome vahel. Kuidas te saate garanteerida tähtaegseid tarneid – eriti veel sügis-talvisel hooajal?“

Meie vastus oli ja on senini – me kasutame vaid parimaid ja enda võimekust tõestanud partnereid.

Näita rohkem

Täna on EstPak Plastik kolinud oma tootmise mandrile, Saku regiooni, olles kaotanud „ühe väljakutse“ transpordi ahelas. Kuid ka see ei ole kunagi takistanud meid teenindamast väliskliente sama tarnekindlusega nagu koduturgu.

Meie suurkliendid Soomes ei ole kunagi pidanud registreerima EstPak Plastik poolseid hiliseid tarneid. Selle põhjuseks on EstPak Plastiku ja transpordi partnerite pikaajaline usaldusväärne koostöö, kus partner tunneb ja teab meie vajadusi ning arvestab nendega alati.

Näita vähem

Mereülesed täpsed tarned ei ole meile takistuseks

Paindlik pakendus – johtuvalt kliendi tootmise iseärasustest

EstPak Plastiku üheks tugevuseks on paidlikkus ja seda nii tootmismahtudes kui ka pakendusviisis. Kui kliendi tootmisiseärasused nõuavad pakendite kindlasuunalist paigutust kastis või erinevat värvi teibi vajadust või muul viisil markeerimist on see meie majas alati teostatav.

Koostöös Snellman Lihatööstusega Soomes oleme välja töötanud nii kindlates toonides teibi kasutuse ja värvietikeerimise kui ka pakkeviisi ning paigutuse.  Meie jaoks ei ole oluline vaid müük vaid ka sellega kaasnev kliendi rahulolu ning kasutusmugavus.

paindlik pakendus – johtuvalt kliendi tootmise iseärasustest

Väiksem kaal

Ribi muster pakendil võimaldab vähendada pakendi kaalu andes aga karbile piisava tugevuse. Oleme kõik märganud, et poelettidel on valdav osa toodangust ühel või teisel viisil ribi mustriga. Ribidel on mitu funktsiooni:

  • Ribi disain annab pakendile atraktiivse välimuse
  • Toode on tugevam kui sileda seinaga samast paksusest toode
  • Tänu ribidele ei pea nii palju materjali kasutama ja ta on kergem. Seega säästame ka loodust – tarbime vähem materjali ja reostame vähem
  • Ribid suunavad paremini gaasi ringlust pakendis
  • Ribid suunavad üleliigse vedeliku kenasti pakendi keskmesse, kus imamatt selle endasse imab.

Näita rohkem

Enamus meie hetke tootearendusi on just nimelt ellu kutsutud antud nüansse silmas pidades. Meie eesmärk on aidata klienti hoiduda ülepakendamise eest pakkudes optimaalset pakendilahendust.

Näita vähem

Väiksem ladustamispind

Karpidevaheline pesastuskõrgus (stacking) hoiab kokku kulutusi transpordile ning ladustamisele. Keegi ei soovi hoida sees kümneid kaubaaluseid pakkematerjaliga ning seetõttu otsustatakse tellida pigem tihedamini ja väiksemates transpordiühikutes. Teatavasti tekitab aga iga transpordivahendi liikumine ebavajalikku CO2 emissiooni, mis taaskord rikub tarbetult keskkonda.

EstPak Plastik on aga antud olukorda oma edasistel tootearendustel ja vormi modifikatsioonidel arvesse võtnud – nimelt püütakse karpidevaheline pesastuskõrgus luua täpselt nii madal, kui see on vajalik kliendi pakkeliinil toimimiseks.

Näita rohkem

Sellest johtuvalt mahub samasse karpide virma varasemast rohkem pakendeid, mis tähendab kokkuvõttes rohkem pakendeid ühel transpordiühikul või kliendi laos. Sama tarnega toimetatakse kliendile sama aluste arv, kuid tükiliselt kuni 25% suurem kogus pakendeid. Senise 4 tarne asemel teostatakse 3 tarnet.

Näita vähem

karpidevaheline pesastuskõrgus (stacking)

Loodussõbralikumad lahendused

EstPak Plastik plastitootjana mõtleb ka sellele, kuidas vähem plasti turule paisata. Selleks oleme me oma materjalides kasutusele võtnud mitmeid loodussõbralikke lisandaineid nagu kriit ja talk. Nende lisandainete kasutamine materjalis aitab vähendada plasti osakaalu tootes ning olla taaskord keskkonnasäästlik.

Lisandaineid kasutades on võimalik luua väga omanäoline materjal -näiteks anda sellele matjas välimus.

Näita rohkem

Meie pikaaegne klient HK Scan Estonia püstitas eesmärgiks luua pakend, mille välimine külg oleks matjas must. Selline preemiumvälimusega pakend sai justnimelt välja töötatud tänu mainitud lisaindeid kasutades. Klient jäi tulemusega väga rahule.

Näita vähem

Loodussõbralikumad lahendused

Keskkonda säästev teguviis

EstPak Plastik on alati seadnud eesmärgiks olla oma tegemistes võimalikult keskkonnasäästlik. Tunnistus sellisest teguviisist on klientidelt kartongkonteinerite ja kaubaaluste tagasikorje.

Nii suuname me korralikud ja puhtad klientidelt tagasi korjatud papikonteinerid taas koos kaubaga ringlusse ning ei tekita nii lihtsakäeliselt juurde uusi jäätmeid.

Meie suurkliendid nagu nt Snellman Lihatööstus Soomes on antud süsteemiga väga rahul, kuna ühest küljest vähendab see kliendi kulutusi prügile ning teisalt on tegu tänuväärse keskkonda säästva teguviisiga!

Keskkonda säästev teguviis
Toodame kasutatava kile suures osas ise, k.a oma rPET materjali, mis on toodetud 100% taaskasutatud materjalidest.
1,3 miljardit toodetud pakendit on andnud meile teadmised ja kogemused väga erinevate valdkondade nõudmistest ja vajadustest.
Kasutame oma valdkonna kaasaegseimaid tootmisseadmeid, mis tagavad soovitud töökindluse ja paindlikkuse.
Kliendi lood

Mereülesed täpsed tarned ei ole meile takistuseks

Loe lähemalt
Kliendi lood

Paindlik pakendus – johtuvalt kliendi tootmise iseärasustest

Loe lähemalt
Kliendi lood

Väiksem kaal

Loe lähemalt
Kliendi lood

Väiksem ladustamispind

Loe lähemalt
Kliendi lood

Loodussõbralikumad lahendused

Loe lähemalt
Kliendi lood

Keskkonda säästev teguviis

Loe lähemalt

Kontakt & asukoht

Koostöösoovi või küsimuste korral võta palun meiega ühendust.
Marek Harjak
Marek HarjakJuhataja

+372 509 1354

marek@estpakplastik.ee